Your SEO optimized title page contents

4 kişilik yemek masası, 6 kişilik yemek masası, 8 kişilik yemek masası, 10 kişilik yemek masası

4 kişilik yemek masası, 6 kişilik yemek masası, 8 kişilik yemek masası, 10 kişilik yemek masası
28 Ekim 2021

Yemek odası sandalyeleri - seçim konusunda trendler ve ipuçları

Yemek alanındaki yenilikler neler? Yeni yemek odası sandalyeleri satın alırken veya eksiksiz bir yemek odası güncellemesi planlarken nelere dikkat etmelisiniz? Ve yaşam tarzınıza en uygun yemek odası sandalyelerini nasıl buluyorsunuz? Bu yazımızda, farklı yemek odası sandalyeleri türlerini inceleyeceğiz, onları seçme konusunda ipuçları vereceğiz ve bu alandaki 2020 mobilya trendlerine bir göz atacağız.

Bunlar yemek odasındaki yeni trendler
Yemek odası merkezi bir buluşma yeridir ve bu nedenle hem görsel hem de işlevsel olarak tüm sakinlere hitap etmeli ve davet etmelidir. Farklı görünümleri yemek odası sandalyeleriyle birleştirin, (taze) renkleri oyuna sokun ya da altın 20'lerin yemek alanınızda canlanmasına izin verin. tabiki tercih edermisin Ahşaptan yapılmış yemek odası sandalyeleri kendine has bir çekiciliğe sahiptir, çok iyi yaşlanır ve birçok farklı mobilya stiliyle uyumlu bir şekilde gider.

Sürdürülebilirlik çok moda, bu yüzden giderek daha fazla insan evlerinde uyumlu bir şekilde döşenmiş çalışma odalarına veya çalışma alanlarına güveniyor. Yemek masasında veya ev ofisinde çalışmak bir (tarz) molası olmamalı, daha iyi bir iş-yaşam dengesine katkıda bulunmalıdır. Sıcak ışık, uyum ve fırfırsız rahatlığa dayanan hygge veya yavaş yaşam gibi çıplak temellere indirgenmiş rahat mobilya konseptleri de buna paralel olarak popülerdir.


Akıllıca bir araya getirilmiş klasik ve modern kapaklar
Yemek odası sandalye örtüleri dayanıklı ve bakımı kolay olmalıdır. Deri veya suni deri istemiyorsanız, birbirinden güzel ve sağlam kumaş ve tasarım çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Buklet ve kordon kombinasyonu çok moda. Bukle (veya Buklee), yüzeyi tipik düzensiz düğmeler nedeniyle özellikle çekici olan kıvrımlı sicimden yapılmış bir tekstil kumaştır. 1970'lerin nervürlü kumaş klasiği olan Cord, şu anda örneğin döşemeli yemek odası sandalyeleri ve rahat favori yemek sandalyeleri için bir geri dönüş yaşıyor.

Yemek alanında taze renkler
Renkler açısından trend, konyak, pişmiş toprak ve narin kırmızı (“allık”) gibi sıcak, toprak tonlarına doğru. Serin, taze renkleri ve pastelleri sevenler, nane, adaçayı, narin yosun yeşili ve pastel yeşil gibi güzel yeşil ve mavi tonlarda kendilerini şımartabilirler. Yılın rengi Klasik Mavi, yemek odası sandalyeleri için de elbette tavsiye ediliyor. Yemek masasındaki mavi minderlerin veya örtülerin seramikle etkileşimi çok çekici ve davetkar. Parıldayan gri tonları ve altın, bakır veya pirinç gibi metaller bununla mükemmel uyum sağlar.


Tasarım klasiklerine dayalı yeni şekiller
1920'lerin Viyana kahvehane kültürü tarzında yemek odası sandalyeleri de modaya dönüyor. Süslü Viyana hasırından yapılmış koltuklar, döşemesiz bile rahat ve ayrıca kalın minderlerin altında kaybolmayacak kadar güzel. Başarılı Alman dizisi “Babylon Berlin”in de teşvik ettiği “Roaring Twenties” akımı bir süre daha devam edecek.

Ahşaptan yemek odası sandalyeleri - evdeki her masada
Meşe, kayın veya yumuşak ahşaptan yapılmış yemek odası sandalyeleri, masif ahşap mobilya sevenler arasında hala çok popüler. Meşe sandalyeler ve koyu camlı veya lekeli ahşap sandalyeler, örneğin İngiliz veya Belçika kır evi tarzındaki rustik mobilyalarla çok iyi uyum sağlar, ancak aynı zamanda modern yaşam tarzlarıyla da uyumludur. Beyaz veya pastel renkli bir sırla vurgulanan hafif ladin ve çam ağacı, rahat hafiflik, sakinlik ve tazelik yayan bir İskandinav yaşam duygusu taşır.

Ahşap her zaman mobilya yapımında kullanıldığı ve doğal olarak güzel olduğu için, ahşap masa ve sandalyeler her mobilya konseptiyle uyumludur. Buna ek olarak, birçok insan, döşeme yaparken çeşitli stilleri karıştırmayı sever ve eski ile yeniyi, koyu ile renkliyi veya parlak ile kazımayı birleştirmeyi sever, örneğin bir bit pazarı buluntusu ile değerli bir tasarım parçası. Bu, hikayeler anlatan ve sizi iyi hissetmeye davet eden kusursuz yaşam alanları yaratır.


Yeni yemek odası sandalyeleri seçerken başka neler önemlidir?
Yemek odası sandalyelerinizi seçerken, tüm masanın rahatlığını düşünün ve mevcut alanı düşünün. İşte birkaç önemli temel kural:

Yetişkinlerin yemek masasında rahatça oturması için koltuk başına yaklaşık 50 cm'ye ihtiyacı vardır.
Ayrıca yemek odası sandalyeleri arasında en az 20 cm'lik bir mesafe planlayın, böylece bıçak ve çatal tutarken herkesin yeterli alana sahip olması gerekir.
Dört kişilik bir yemek masası bu nedenle en az 1,50 m uzunluğunda olmalıdır.
Altı kişiden biri en az 1.80 m uzunluğunda olmalıdır ve ayrıca 2 m uzunluğunda olabilir.
Yemek sandalyeleri, yemek masasının etrafında dik oturmak için tasarlanmıştır. Tasarım elbette bu amaca bağlı olmalıdır. Yemek odası masasının standart yüksekliği 70 cm ile 80 cm arasındadır.

Kategoriler
Etiketler
yuvarlak ahşap masalake masalarmasif masamasif ahşap yemek masasıyemek masası çeşitleri4 kişilik yemek masasıtoplantı masalarırestoran masalarıyuvarlak masa fiyatlarıahşap masa modellerimutfak masalarıAhşap yemek masalarıLake yemek masalarıLüks yemek masalarıAhşap masa sandanyelerEskitme yemek masalarıDoğal ahşap yemek masaları6 kişilik yemek masaları8 kişilik yemek masaları10 kişilik yemek masalarıMasif masa modelleriMasif masa fiyatlarıAhşap masa fiyatlarımeşe ahşap yemek masasımutfak masası fiyatlarıağaç masaahşap masameşe ahşap masaCeviz yemek masasıMutfak masası çeşitleri. Oval yemek masasıKare yemek masasıDikdörtgen yemek masasıdoğal ahşap yemek masasıyemek masası fiyatlarıeskitme ahşap yemek masası6 kişilik yemek masasıdoğal ahşap masayemek masasıyemek masası modellerimutfak masasımutfak yemek masasımasa sandalyeMekan Kapılarıyuvarlak ahşap yemek masasıahşap masa sandalyeahşap mutfak masasımeşe masaahşap masa resimleri8 kişilik yemek masası10 kişilik yemek masasıceviz ahşap yemek masasımasif mutfak masasıyemek masalarıKapı İmalatı Yapan FirmalarKapı Çeşit ve ModelleriAhşap KapılarAhşap Kapı ModelleriAhşap Kapı ÇeşitleriAynalı KapılarCamlı KapılarAynasız KapıOda KapısıOda Kapı çeşitleriİç Mekan KapılarOtel Oda KapılarOtel Oda Kapı ModelleriOtel Oda Kapı Çeşitleriİç Mekan Kapı Modelleriİç Mekan Kapı ÇeşitleriGiriş KapılarıBina KapılarıDış Mekan KapılarDış Bina Giriş Kapılarımutfak masa modelleriyuvarlak ahşap yemek masası modeliklasik ahşap masadoğah ahşap mutfak masasımutfak ahşap masasıdikdörtgen ahşap yemek masasımeşe yemek masasıeskitme yemek masasımutfak masası modelleriyuvarlak yemek masası çeşitleriahşap yemek masası çeşitleriyemek masası resimleriyemek masası ve sandalyesiyemek masası takımıbüyük ahşap yemek masasılüks ahşap yemek masasıucuz ahşap yemek masasıoval yemek masalarıyuvarlak masa sandalyeahşap yuvarlak masalüks yemek masasımasif masa resimlerialtı kişilik masadoğal ahşap mutfak masasıyuvarlak ahşap masa çeşitlerimasa ve sandalye çeşitleriağaç yemek masalarıkütük masarestorant masalarılüks restaurant masalarıahşap restaurant masalarıahşap yemek masa sandalyemasif yeme masasıklasik ahşap yemek masalareskitme ahşap yemek masalarlüks ahşap masaahşap yemek masasıaltı kişilik yemek masasıdört kişilik yemek masasısekiz kişilik yemek masasıon kişilik yemek masasıyemek masaları çeşitleritoplantı masaları modelleriyuvarlak yemek masasıyuvarlak toplantı masasımasif masa çeşitleriklasik ahşap yemek masaları